fbpx

Terapia Manualna FDM – Fascial Distortion Model

Terapia Manualna FDM już dostępna w fizjoterapia-rehabilitacja.pl!

 

Terapia Manualna FDM

By jeszcze lepiej radzić sobie z dolegliwościami bólowymi z jakimi zgłaszają się do mnie Pacjenci, w dniach 18-22 września uczestniczyłem w szkoleniu międzynarodowej organizacji IFDMO. Zdobyłem podczas niego wiedzę jak radzić sobie zarówno z chronicznymi jak i ostrymi dolegliwościami bólowymi, u osób po urazach oraz z bólem wynikającym z innych przyczyn.

Model ten jest uznawany za jeden z najskuteczniejszych i najszybszych w działaniu przeciwbólowym i poprawiającym zakres ruchu.

Zakłada on, że w ramach specyficznie wskazywanych przez Pacjenta objawów istnieje szereg typów zaburzeń tkanki miękkiej . W związku z tym istnieją metody działania na nie za pomocą bodźca o wysokiej mocy, by uzyskać szybki efekt terapeutyczny. Oczywiście praca za pomocą bozdźców o wysokiej mocy niesie ze sobą pewien dyskomfort lub tez ból dla Pacjenta. Niemniej jednak efekty takiej pracy wynagradzają nieprzyjemne odczucia.

Dyplom FDM

Oczywiście zdobyte umiejętności od razu wcieliłem w czyn 🙂

Od teraz techniki modelu stosuję w terapii indywidualnej, prowadzonej z Pacjentami zarówno w gabinecie jak i w czasie wizyt domowych.