fbpx

Rehabilitacja w ortopedii – Poznań

Rehabilitacja ortopedyczna – na czym polega

Rehabilitacja Poznań - Ortopedia

Ortopedia to jedna z wielu dziedzin medycznych, w których działania lekarza musza być utrwalone poprzez wykonanie odpowiednich ćwiczeń rehabilitacyjnych. Fizjoterapia w ortopedii daje również możliwość uniknięcia niekorzystnych skutków unieruchomienia w opatrunku gipsowym takich jak przykurcze i restrykcyjne stawów i powięzi. Koronnym przypadkiem jest tu wieloodłamowe złamanie kości ramiennej, gdzie w błyskawicznym tempie dochodzi do ograniczenia ruchomości zarówno w stawie ramienno-łopatkowym jak i łokciowym.

Zwykle chory po  zaopatrzeniu chirurgicznym złamania (za pomocą płyty i wkrętów lub gwoździa śródszpikowego) zaopatrzony jest również w ortezę typu opatrunku deSault´a którą zaleca mu się nosić około 3 tygodni. Zapomina się jednak często o konieczności wykonywania ćwiczeń biernych oraz czynno-biernych dla uniknięcia przykurczu tkanek miękkich i tzw „barku zamrożonego”. Jednocześnie należy wykonywać w miarę możliwości ćwiczenia czynne stawu łokciowego oraz techniki terapii tkanek miękkich jeżeli doszło już do ograniczenia ruchomości. Stopniowo od ćwiczeń biernych należy przechodzić do czynnych oraz czynnych z oporem w celu wzmacniania odpowiednich mięśni stawu barkowego.

Rehabilitacja w Poznaniu – wizyty w gabinecie i w domu

 

Oczywiście wyżej opisana rehabilitacja powinna być prowadzona pod okiem oświadczonego terapeuty, który pozostając w stałym kontakcie z lekarzem operatorem  jest wstanie odpowiednio i indywidualnie modyfikować plan pracy z pacjentem.

Wykonanie takiego procesu rehabilitacji umożliwiają Państwu usługi fizjoterapia-rehabilitacja.pl.

Wizyty domowe na terenie miasta Poznań oraz okolic są odpowiednio dostosowane do potrzeb Pacjentów i realizowane w dogodnych terminach.

Koszt jednej wizyty w pakiecie to nawet 70 zł !

Zapraszam do zapoznania się z ofertą!

 

Mateusz Kruświcki

Fizjoterapeuta